Naczepa z dachem hydraulicznym firmy Kraker oferuje liczne korzyści

Grübner wybiera bezpieczeństwo dachu hydraulicznego

Kwestia bezpieczeństwa odgrywa dużą rolę. Z pewnością dotyczy to branży transportowej, w której działa wiele firm jednoosobowych. Podnoszony hydraulicznie dach, oprócz wielu innych zalet, przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa.

Andreas Grübner, przedsiębiorca transportowy z Ravensburgu w Niemczech, już od wielu lat jeździ naczepą z ruchomą podłogą. Wykonuje kursy przede wszystkim na terenie własnego kraju, z kilkoma miejscami załadunku i rozładunku dziennie. Oznacza to, że jego sprzęt transportowy jest intensywnie eksploatowany, a jednocześnie ogromną rolę odgrywają bezpieczeństwo i pewność działania. Przy zakupie nowej naczepy wybór padł na naczepę z ruchomą podłogą i podnoszonym dachem firmy Kraker Trailers.



Andreas Grübner wyjaśnia motywy tej decyzji. „Bezpieczeństwo jest zawsze ważne –  szczególnie wtedy gdy, tak jak ja, posiada się firmę jednoosobową. Jeśli zdarzy mi się wypadek, mój zestaw będzie stał. A tego muszę starać się uniknąć, ponieważ koszty stałe będą nadal naliczane.” Dobry przedsiębiorca myśli naprzód i dlatego Grübner zapoznał się z ofertą naczep z ruchomą podłogą. Hydrauliczny dach znajdował się na górze listy wymogów niemieckiego przedsiębiorcy. „Słyszałem o naczepie z ruchomą podłogą i ruchomym dachem firmy Kraker i zwróciłem się Christopha Breitfelda (odpowiedzialnego za sprzedaż w Bawarii) z prośbą o udzielenie mi na ten temat więcej informacji. Interesowało mnie przy tym szczególnie to, czy zastosowanie hydraulicznego dachu zmniejszyłoby ilość wykonywanych czynności jak np. wchodzenie na platformę. Mniej wchodzenia to większe bezpieczeństwo.”
Dotychczas naczepy z hydraulicznie podnoszonym dachem były przede wszystkim używane w krajach Beneluksu, Austrii i w Skandynawii.
Również w Niemczech zapotrzebowanie na ten typ naczepy jest coraz większe

Naczepa z ruchomą podłogą i hydraulicznym dachem ma wiele zalet:

    wchodzenie na platformę nie jest już konieczne: wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby w pełni automatycznie otworzyć i zamknąć dach, przez co znacznie zmniejsza się ryzyko wypadków przy pracy
    w pełni automatyczne otwieranie, bez dalszego udziału kierowcy, pozwala zaoszczędzić dużo czasu
    przysunięty płasko do boku naczepy dach chroni ją przed uszkodzeniami podczas załadunku
    brak zwiniętej plandeki pozwala na załadunek z dwóch stron
    pionowe otwarcie dachu pozwala zapobiec spadaniu ładunku obok naczepy.

Oczekuje się, że zapotrzebowanie na naczepy wyposażone w hydraulicznie podnoszony dach będzie się zwiększało. Na przykład w Austrii są już załadowcy, którzy ze względów bezpieczeństwa zakazują ręcznego otwierania i zamykania dachu.
Dach napędzany jest (standardową) instalacją hydrauliczną pojazdu ciągnącego. Po zamknięciu dach zostaje pneumatycznie zablokowany. Dzięki takiej konstrukcji obracalna belka może być nadal używana, co jest dużym plusem, szczególnie przy rozładunku materiałów objętościowych.
Andres Grübner jest bardzo zadowolony ze swojej naczepy z ruchomą podłogą i hydraulicznym dachem – nie musi już „balansować” na platformie i dzięki temu jego praca stała się bezpieczniejsza. Zamierza jeszcze kilka lat pracować ze swoją naczepą Kraker a potem w dobrym zdrowiu cieszyć się z emerytury.